Chińskie rezerwy ropy są coraz bliższe osiągnięcia pojemności magazynowej

  • Paweł Makosz
opublikowano: 26-02-2021, 14:18

Chińskie zapasy ropy wzrosły do poziomu studniowego importu netto, co sprawiło, że coraz większym problemem stało się znalezienie nowych magazynów zdolnych do przechowywanie surowca.

Wzrost jest następstwem ruchów Pekinu, który w ubiegłym roku, obserwując spadki cen ropy naftowej spowodowane pandemią koronawirusa, postanowił wzbogacić rezerwy surowca. Obecnie Chiny dysponują zapasami wahającymi się w okolicy 100 dni importowych.

– Bezpieczeństwo narodowe jest jednym z priorytetów na nadchodzące lata, dlatego mamy nadzieję nadal rozbudowywać nasze rezerwy ropy naftowej - powiedziała Mia Geng, analityk w firmie konsultingowej FGE.

Według danych opracowanych przez Bloomberga, chiński import ropy naftowej wynosił w zeszłym roku średnio 10,9 mln baryłek dziennie. Statystyka jest zgodna z szacunkami firmy Kayrros zajmującej się badaniami rynku, która określiła, że krajowe zapasy ropy wzrosły do ​​1,01 mld baryłek w tygodniu zakończonym 14 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane