Chińskie władze obniżą zarobki celebrytom

AR, Bloomberg
opublikowano: 04-07-2018, 16:26

Chińska Partia Komunistyczna oraz kilka państwowych instytucji (w tym Centralny Wydział Propagandy i Ministerstwo Kultury i Turystyki) opublikowało dyrektywę, w której nawołują do ograniczenia „patologii” w przemyśle filmowym oraz – pisze Bloomberg.

Chińskie władze zwracają uwagę na zbyt wysokie wynagrodzenia oraz konieczność przeciwdziałania tzw. „kontraktom yin-yang”, które są wykorzystywane do ominięcia podatków. O dokumencie poinformowała chińska agencja prasowa Xinhua.

„Ekstraganckie płace i unikanie podatków przyczynia się do szerzenai kultu pieniądze i działa na szkodę wartości społecznych” – można przeczytać w dyrektywie.

Zgodnie z dyrektywą obowiązywać będą limity wynagrodzenia dla twórców telewizyjnych i filmowych, np. wynagrodzenie dla zatrudnionych na planie filmowym aktorów nie będzie mogło przekraczać 40 proc. kosztów całej produkcji. O problemie unikania podatków w Chinach zrobiło się ostatnio głośno, gdy media informowały o tym, że dotyczy on, m.in., Fan Bingbing, jednej z najlepiej opłacanych aktorek w kraju. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Chińskie władze obniżą zarobki celebrytom