Chiny: 300 pracowników grozi zbiorowym samobójstwem

MD, dailymail.co.uk
opublikowano: 11-01-2012, 11:07

Grupa pracowników firmy Foxconn, ukrywająca się pod nazwą Chińska Rewolucja Jaśminowa, grozi popełnieniem zbiorowego samobójstwa przez skok z dachu jeśli nie zostaną spełnione jej żądania płacowe.

Pracownicy zakładów w Wuhan, gdzie budowane są konsole Xbox, twierdzą, że nie spółka nie wypłaciła im należnych wynagrodzeń.

fot. Bloomberg

Według nieoficjalnych doniesień, sprawa wiąże się z żądaniami podwyżki wynagrodzeń, które 2 stycznia przedstawiło ok. 100 pracowników. Zarząd spółki odpowiedział ultimatum: albo pracownicy odejdą, pobierając odprawę wysokości miesięcznej pensji za każdy przepracowany rok w firmie, albo wracają do pracy.

Wielu pracowników podobno zdecydowało się odejść. Foxconn miał wówczas odmówić wypłaty odpraw. Około 300 pracowników wróciło po tym do zakładu i rozpoczęło 3 stycznia protest na dachu fabryki. Burmistrz Wuhan miał następnie skłonić ich do powrotu do pracy, ale jak widać problemu nie załatwiono do końca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, dailymail.co.uk

Polecane