Chiny: aresztowano 1,1 tys. osób za „pranie pieniędzy” na rynku kryptowalut

opublikowano: 10-06-2021, 07:00
aktualizacja: 10-06-2021, 07:02

Chińska policja aresztowała ponad 1,1 tys. osób podejrzewanych o wykorzystywanie kryptowalut do legalizowania pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności, donosi Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że aresztowań dokonano w momencie zwiększania przez władze Chin kontroli nad rynkiem kryptowalut. W maju regulatorzy zakazali obsługi płatności wirtualnymi pieniędzmi, a Rada Państwa zapowiedziała ukrócenie „wykopywania”, czyli tworzenia kryptowalut oraz handlu nimi.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Chiński resort bezpieczeństwa ogłosił, że policja rozbiła ponad 170 grup kryminalnych zaangażowanych w pranie pieniędzy na rynku kryptowalut. Ujawnił, że pobierały one od 1,5 proc. do 5 proc. opłaty za legalizację pieniędzy z przestępstw przez wymianę ich na kryptowaluty.

Doniesienia z Chin nie popsuły nastrojów na rynku kryptowalut. Najpopularniejsza, bitcoin, drożeje obecnie o prawie 12 proc. do 36818,42 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane