Chiny będą karać za fałszowanie danych makro

opublikowano: 08-12-2016, 08:51

Szef chińskiego urzędu statystycznego ogłosił, że niektórzy przedstawiciele władz lokalnych fałszowali dane gospodarcze i zostaną za to surowo ukarani, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że na świecie od dawna panuje przekonanie o niskiej jakości danych publikowanych w Chinach. Władze tego kraju zdają sobie z tego sprawę. W artykule opublikowanym w czwartek w „Dzienniku Ludowym” Ning Jizhe, szef krajowego urzędu statystycznego potwierdza, że wykryto podawanie fałszywych danych przez niektóre władze lokalne. Zapowiedział, że obowiązuje w tej sprawie polityka zerowej tolerancji i takie zachowanie będzie surowo karane. Poinformował również, że Chiny będą pracowały nad poprawą jakości publikowanych danych statystycznych.

Reuters przypomina, że łączny produkt Chińskich prowincji od dawna jest większy niż PKB Chin. To wskazywało, że niektóre władze lokalne zawyżały osiągnięcia gospodarcze. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu