Chiny będą promować wolny handel przez specjalną strefę w Szanghaju

opublikowano: 06-08-2019, 13:22

Władze Chin ogłosiły we wtorek wprowadzenie specjalnej polityki podatkowej w powiększonej strefie wolnego handlu w Szanghaju, donosi Reuters.

Pekin zaznaczył, że zapowiedziane działania mają być promocją wolnego handlu w sytuacji przedłużającego się sporu z USA. Władze Chin nie podały żadnych szczegółów dotyczących specjalnej polityki podatkowej, ale wiceburmistrz Szanghaju Chen Yin mówił dziennikarzom, że zagraniczne firmy mogą być zwolnione z podatków na dobra przesyłane lub przechowywane w strefie.

W poniedziałek Reuters informował, powołując się na nieoficjalnie źródła, o planach Chin dotyczących pilotażowego projektu rezygnacji z podatków i wprowadzenia ułatwień dla producentów w strefie wolnego handlu w Szanghaju.

Władze Chin ogłosiły także zamiar przyznania licencji importowych na ropę kwalifikowanym firmom, a także preferencyjnej polityki podatkowej dla firm działających w obszarze sztucznej inteligencji, lotnictwa cywilnego i biofarmacji.
 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy