Chiny: ceny domów wzrosły w mniejszej liczbie miast

opublikowano: 18-09-2017, 07:28
aktualizacja: 18-09-2017, 07:28

Ceny domów w Chinach rosły w minionym miesiącu w mniejszej liczbie miast niż wcześniej, spadały zaś w kilku najgorętszych regionach, donosi Bloomberg. Sygnalizuje to, że podejmowane przez władze działania, mogą być wystarczające do schłodzenia tego segmentu rynku.

Ceny nowych domów, z wyłączeniem nieruchomości dotowanych przez państwo zwiększyły się w sierpniu 2017 r. w 46 z 70 badanych miast. W lipcu liczba lokacji ze wzrostem cen wynosiła 56, wynika z danych Narodowego Urzędu Statystycznego. To najniższa liczba „dodatnich” zmian od stycznia. W sierpniu ceny domów spadły w 18 miastach w porównaniu z poprzednim miesiącem, zaś nie uległy zmianie w przypadku sześciu lokacji.

Chiny, domy, budowa
Zobacz więcej

Chiny, domy, budowa fot. Bloomberg

Prezentacja danych zmniejsza obawy, że rząd zmuszony będzie podjąć bardziej drastyczne kroki w celu ograniczenia ryzyka pęknięcia bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Wdrożone do tej pory przepisy przyniosły efekty, ważne jest jednak by nie był to jednorazowy efekt – tłumaczy Toni Ho, analityk Rhb Osk securities z Hongkongu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu