Czytasz dzięki

Chiny chcą umowy z USA „najszybciej jak to możliwe”

opublikowano: 09-12-2019, 10:42

Chiny zasygnalizowały w poniedziałek gotowość do jak najszybszego zawarcia umowy handlowej z USA, informuje Reuters.

Zbliżający się termin wprowadzenia w USA cła na chiński import wartości 156 mld USD wywiera presję na przyspieszenie negocjacji handlowych. Ren Hongbin z chińskiego Ministerstwa Handlu powiedział w poniedziałek, że Pekin ma nadzieję na zawarcie umowy handlowej z USA, która usatysfakcjonuje obie strony.

Chiny, USA, negocjacje
Zobacz więcej

Chiny, USA, negocjacje fot. Bloomberg

- W sprawie chińsko-amerykańskich rozmów i negocjacji handlowych pragniemy, aby obie strony, na bazie równości i wzajemnego szacunku, kontynuowały negocjacje i uwzględniając swoje podstawowe interesy, tak szybko jak to możliwe osiągnęły porozumienie, które zadowoli wszystkie strony – powiedział Ren.

Reuters przypomina, że USA i Chiny negocjują częściową umowę handlową. Nowe cła na chiński import mają wejść w życie 15 grudnia.

Nieoficjalnie wiadomo, że Chiny domagały się zniesienia wszystkich ceł wprowadzonych i planowanych przez USA. W piątek doradca gospodarczy Białego Domu Larry Kudlow mówił w piątek, że negocjacje toczą się niemal codziennie. Zaznaczył, że decyzję o wprowadzeniu ceł 15 grudnia podejmie prezydent Donald Trump.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane