Chiny i Korea Południowa zapowiadają obronę swoich interesów

opublikowano: 23-01-2018, 16:25
aktualizacja: 23-01-2018, 16:26

Po nałożeniu przez USA ceł na pralki i panele słoneczne sprowadzane z Korei Południowej i Chin oba państwa zapowiedziały, że będą bronić swoich interesów gospodarczych.

Cła, sięgające nawet 50 proc., uderzą w Chiny i Koreę Południową bardziej niż w inne państwa azjatyckie. Są częścią polityki handlowej "America First" realizowanej przez administrację Donalda Trumpa. Jej celem jest ochrona amerykańskich producentów przed zagraniczną konkurencją. Korea Południowa zapowiedziała złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Chiny, największy na świecie producent paneli słonecznych, stwierdziły iż działania USA to „przesadna reakcja” i zapowiedziały „działania z innymi członkami WTO w sprawie stanowczej obrony uprawnionych interesów”.  

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Bloomberg

- Siły protekcjonizmu podnoszą głowę przeciwko globalizacji. Ich intencją nie jest tylko uniknięcie samej globalizacji, ale chcą również odwrócić jej naturalny rozwój – powiedział w Davos premier Indii Narendra Modi, nie wprost odnosząc się do polityki USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chiny i Korea Południowa zapowiadają obronę swoich interesów