Chiny i Rosja pokazały makietę kadłuba CR929

opublikowano: 06-11-2018, 08:10

Na największym salonie lotniczym w Chinach zaprezentowano pełnowymiarową makietę kadłuba pasażerskiego samolotu CR929, donosi Reuters.

CR929 to pasażerski samolot szerokokadłubowy, nad którym pracuje China-Russia Commercial Aircraft International Corporation (CRAIC), czyli joint venture stworzone przez Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) i rosyjski United Aircraft Corp (UAC).

CR929
Zobacz więcej

CR929 fot. Bloomberg

- Program idzie naprzód i jest realizowany zgodnie z planem – powiedział szef UAC Jurij Sljusar. – Obecnie jest to wstępna faza projektowa i prowadzimy także selekcję dostawców i wyposażenia, co potrwa do końca 2019 roku – dodał.

Makieta kadłuba CR929 ma 22 metry długości, 5,9 metra szerokości i 6,5 metra wysokości.

Wcześniej informowano, że kadłub samolotu będzie zaprojektowany i produkowany w Chinach, a projektantami skrzydła maszyny będą Rosjanie. Władze Chin chciałyby, aby CR929 był konkurencją dla Airbusa A350 i Boeinga 787. Jeden z członków władz COMAC mówił kilka miesięcy temu, że CR929 może odbyć dziewiczy lot w 2023 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu