Chiny: krajowa sprzedaż paliwa lotniczego niemal wróciła do poziomu sprzed pandemii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-10-2020, 09:25

Poprawia się kondycja transportu lotniczego w Chinach. Dotyczy to jednak rynku krajowego. Dane za wrzesień wskazują, że krajowe zużycie paliwa lotniczego wzrosło do poziomu bliskiego stanowi sprzed pandemii koronawirusa, donosi Reuters.

Gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku lotów międzynarodowych. Loty krajowe odpowiadają jednak aż za 2/3 całkowitego zużycia paliwa.

Samolot China Southern Airlines na lotnisku w Pekinie
Samolot China Southern Airlines na lotnisku w Pekinie
Bloomberg

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, we wrześniu 2020 r. krajowa sprzedaż paliw lotniczych wyniosła około 2 mln ton (ponad 523 tys. baryłek dziennie). To najwyższa wartość od lutego i tylko nieznacznie niższa niż odnotowana w styczniu

ULC prognozuje, że w okresie od 25 października br. do 27 marca 2021 r. chińskie linie lotnicze będą obsługiwać 84 634 loty krajowe tygodniowo, co oznacza 19,8 proc. wzrost w porównaniu z rokiem wcześniej. Z kolei w przypadku lotów cargo ich ilość ma zwiększyć się o 40 proc. do 2101

Tymczasem loty międzynarodowe w ujęciu ilościowym odpowiadają obecnie 5 proc. tych z 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane