Chiny liczą na współpracę z KRLD

PA P
opublikowano: 02-11-2017, 05:57
aktualizacja: 02-11-2017, 06:02

Prezydent Chin, Xi Jinping odpowiedział na list gratulacyjny, który otrzymał od przywódcy KRLD Kim Dzong Una z okazji zakończenia XIX zjazdu partii. Odpowiadając na gratulacje Xi wyraził nadzieję na promowanie więzi między obu krajami - poinformował Reuters.

"Chciałbym, aby w nowej sytuacji strona chińska i strona północnokoreańska podjęły działania (służące) propagowaniu więzi między obydwoma partiami i obydwoma krajami w celu zapewnienia trwałości i stabilnego rozwoju, i w ten sposób wniosły pozytywny wkład (...) w obronę pokoju w regionie, stabilności i wspólnego dobrobytu" - napisał Xi w wiadomości datowanej na 1 listopada, jak podała cytowana przez Reutersa, koreańska agencja KCNA.

Kim Dzong Un przesłał list gratulacyjny na ręce Xi w zeszłym tygodniu, na zakończenie XIX zjazdu Komunistycznej Partii Chin (KPCh), życząc mu "wielkiego sukcesu".

Podczas kongresu partii Xi powiedział, m.in. że Chiny będą prowadziły „niezależną i pokojową politykę zagraniczną”, a także „Chiny nigdy nie będą dążyć do hegemonii ani prowadzić polityki ekspansjonizmu”

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Chiny liczą na współpracę z KRLD