W Chinach może paść rekord niewypłacalności

opublikowano: 03-07-2018, 07:39

Kwota niewykupionych przez chińskie firmy w tym roku obligacji to już ponad 75 proc. rekordu niespłaconego długu z 2016 roku.

Chińskie firmy nie wykupiły jak dotąd w tym roku obligacji o wartości 16,5 mld juanów. Rekord z całego 2016 roku wynosił 20,7 mld juanów. Eksperci ostrzegają, że sytuacja prawdopodobnie pogorszy się.

- Zyski firm zmaleją w tym roku w sytuacji spowolnienia gospodarczego - powiedział Li Shi, dyrektor ratingów i analizy w China Chengxin International Credit Rating Co. – Refinansowanie będzie coraz trudniejsze także w miarę walki z szarą bankowością – dodał.

Dotychczas w tym roku chińskie spółki nie spłaciły na czas zobowiązań z co najmniej 20 emisji obligacji.

Agencja Dagong poinformowała, że w tym roku dokonała 13 obniżek i 10 podwyżek ratingów kredytowych. Taka proporcja nie zdarzyła się wcześniej w jej historii. Podobny trend pojawił się w innych agencjach, jak China Chengxin International Credit Rating i China Lianhe Credit Rating.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu