Chiny ograniczą zachodnie treści w internetowych serwisach wideo

Chiny ograniczą ilość zagranicznych programów telewizyjnych dopuszczonych do publikacji w internetowych serwisach strumieniowych wideo, informuje Bloomberg, powołując się na osoby związane ze sprawą.

Nowe przepisy, które przygotowała Państwowa Administracja Prasy, Publikacji, Radia, filmu i Telewizji mają zmniejszyć udział tego typu programów do „jedynie” 30 proc. całej zawartości. Obowiązujące do tej pory regulacje były nie do końca jasne i przez to dosyć liberalne, przez co pozwalały nadawcom na spora dowolność.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wprowadzenie limitów jest częścią szerszej kampanii rządowej mającej na celu zaostrzenie kontroli nad Internetem i treściami w nim publikowanymi z których korzysta ponad 632 mln użytkowników sieci w Państwie Środka. Już w kwietniu, Chiny zakazały prezentacji czterech programów telewizyjnych, w tym znanych amerykańskich show  "The Good Wife" i "The Big Bang Theory".

Chińskie strony ze strumieniowymi serwisami wideo, w tym oferowane przez Sohu.com i Youku tudou (YOKU), obchodzą bardzo często prawa autorskie i licencje m.in. zamieszczając materiały i odcinki seriali za darmo już w kilka godzin po tym jak zadebiutowały w rodzimych stacjach i krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Chiny ograniczą zachodnie treści w internetowych serwisach wideo