Chiny ograniczają inwestycje spółek w zagraniczne aktywa

opublikowano: 18-08-2017, 12:04
aktualizacja: 18-08-2017, 12:04

Władze Chin ograniczą zagraniczne inwestycje krajowych spółek w takich sektorach, jak nieruchomości, hotelarstwo, rozrywka, hazard i kluby sportowe. Tłumaczą to chęcią ograniczenia ryzyka i wsparcia krajowej gospodarki.

Władze Chin zachęcają jednocześnie krajowe spółki do wspierania inicjatywy „Pasa i Szlaku”, która ma skuteczniej połączyć kraj z gospodarkami europejskimi i azjatyckimi.

Juan, dolar
Zobacz więcej

Juan, dolar fot. Bloomberg

Rada Państwa informuje na stronie internetowej rządu, że będzie kategoryzowała zagraniczne inwestycje. Może uznać je za „zakazane”, „ograniczone” i „wspierane”.
Rząd Chin próbuje ograniczyć odpływ kapitału z kraju, który osłabia juana i zmniejsza rezerwy. Tylko w ubiegłym roku opuściło Chiny 816 mld USD.

W okresie pierwszych siedmiu miesięcy tego roku chińskie inwestycje zagraniczne spadły o 44,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. To skutek ograniczeń stosowanych przez władze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu