Chiny ostrzegają USA przed próbą „finansowego rozdzielenia”

opublikowano: 30-09-2019, 07:31

Chińskie media państwowe ostrzegają, że próby odcięcia chińskich spółek od finansowania w USA mogą być szkodliwe dla amerykańskiej gospodarki.

W piątek pojawiły się nieoficjalne informacje, że administracja Donalda Trumpa rozważa „finansowe rozdzielenie” USA i Chin poprzez m.in. wyrzucenie chińskich spółek z amerykańskich rynków akcji. Przedstawiciele administracji zaprzeczyli doniesieniom mediów, że mają podobne plany. Mimo to chińskie media informują szeroko o potencjalnym zagrożeniu. Ostrzegają amerykańskich polityków, aby nie myśleli, że „rozdzielenie z Chinami będzie proste”, a także, że „nie będzie miało poważnego wpływu na ich gospodarkę”. Na wiadomości z USA zareagowały w piątek kursy największych chińskich spółek notowanych za oceanem. Akcje giganta e-commerce Alibaba taniały o ponad 5 proc., a JD.com o 6 proc.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy