Chiny ostrzegły Muska, żeby nie „kąsał ręki, która go karmi”

opublikowano: 28-02-2023, 19:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Państwowa chińska gazeta ostrzegła Elona Muska, założyciela i szefa Tesli oraz właściciela Twittera po tym jak na jego profilu znalazła się wzmianka o amerykańskim rządowym raporcie sugerującym, że pandemia COVID rozpoczęła się w laboratorium w chińskim Wuhan, informuje CNBC.

Amerykański Departament Energii opublikował konkluzję swoich ustaleń dotyczących początku pandemii. Wskazał, że koronawirus wydostał się prawdopodobnie z laboratorium w chińskim Wuhan. Przyznał, że nie ma pełnego przekonania co tych ustaleń. CNBC przypomina, że podobny wniosek przedstawiło FBI już w 2021 roku.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Elon Musk podzielił się tweetem, w którym jest mowa o ustaleniach Departamentu Energii. Chińska anglojęzyczna gazeta Global Times, kontrolowana i wykorzystywana jako nieformalny kanał komunikacji przez Chińską Partię Komunistyczną zareagowała na to ostrzeżeniem na swoim profilu w mediach społecznościowych. Dała do zrozumienia, aby Musk „nie kąsał ręki, która go karmi”.

Tesla ma fabrykę aut elektrycznych w Szanghaju, a Chiny to drugi rynek amerykańskiej spółki na świecie, przypomina CNBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane