Chiny pierwszy raz mają więcej patentów w USA niż Niemcy

opublikowano: 14-01-2020, 12:30

Chińskie firmy pierwszy raz w historii uzyskały w USA w ubiegłym roku więcej patentów niż firmy z Niemiec. Głównie dzięki Huawei Technologies Co.

Największy chiński telekom wszedł do pierwszej dziesiątki pod względem zdobytych w USA patentów. Uzyskał ich 2418. Niewiele mniej, 2177 zarejestrowała inna chińska firma, produkujący wyświetlacze BOE Technology Group. Dzięki temu Chiny przesunęły się na trzecie miejsce pod względem zdobytych w USA patentów. Wyprzedziły je tylko Japonia i Korea Południowa. Pierwszy raz Chiny wyprzedziły w zestawieniu Niemcy, które znalazły się na czwartym miejscu.

- Chiny szybko się wspinają, ale wciąż są daleko w tyle za USA jeśli chodzi o patenty – powiedział Larry Cady, analityk IFI Claims Patent Services.

International Business Machines Corp. (IBM) już 27. rok z rzędu zdobył w USA najwięcej patentów, rekordowe 9262. Kolejne miejsca zajęły Samsung Electronics i Canon Inc.

Łącznie w USA w 2019 roku przyznano rekordową liczbę 333.530 patentów. Była o 15 proc. wyższa niż rok wcześniej, kiedy spadała. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane