Chiny planują obniżyć ceny energii elektrycznej dla projektów solarnych

opublikowano: 12-02-2020, 15:11

Chińskie władze rozważają obniżenie referencyjnych cen energii elektrycznej płaconych na projekty energii słonecznej na skalę przemysłową. W grę wchodzić ma nawet 18-proc. redukcja, aby energia odnawialna stała się bardziej konkurencyjnym źródłem prądu.

Jak twierdza źródła agencji Bloomberg, Krajowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) złożyła prośbę o opinię jej wniosku obejmującego obniżkę cen na 2020 r. do przedziału 0,33 juana (0,05 USD) - 0,47 juana za kilowatogodzinę.

Zobacz więcej

Energetyka słoneczna, fotowoltaika, panele słoneczne

Bloomberg

Chiny zmniejszają wsparcie finansowe dla przemysłu słonecznego, dążąc do tego, aby energia odnawialna konkurowała „na normalnych zasadach”  z konwencjonalnymi źródłami paliwa, takimi jak węgiel i gaz ziemny. Ceny odniesienia ustalą górną granicę dla deweloperów ubiegających się o budowę dotowanych projektów. To mechanizm wprowadzony przez rząd w celu ograniczenia wysokich rachunków z dotacji, które nastąpiły po boomie związanym z zieloną energią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu