Chiny planują obniżyć ceny energii elektrycznej dla projektów solarnych

opublikowano: 12-02-2020, 15:11

Chińskie władze rozważają obniżenie referencyjnych cen energii elektrycznej płaconych na projekty energii słonecznej na skalę przemysłową. W grę wchodzić ma nawet 18-proc. redukcja, aby energia odnawialna stała się bardziej konkurencyjnym źródłem prądu.

Jak twierdza źródła agencji Bloomberg, Krajowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) złożyła prośbę o opinię jej wniosku obejmującego obniżkę cen na 2020 r. do przedziału 0,33 juana (0,05 USD) - 0,47 juana za kilowatogodzinę.

Energetyka słoneczna, fotowoltaika, panele słoneczne
Energetyka słoneczna, fotowoltaika, panele słoneczne
Bloomberg

Chiny zmniejszają wsparcie finansowe dla przemysłu słonecznego, dążąc do tego, aby energia odnawialna konkurowała „na normalnych zasadach”  z konwencjonalnymi źródłami paliwa, takimi jak węgiel i gaz ziemny. Ceny odniesienia ustalą górną granicę dla deweloperów ubiegających się o budowę dotowanych projektów. To mechanizm wprowadzony przez rząd w celu ograniczenia wysokich rachunków z dotacji, które nastąpiły po boomie związanym z zieloną energią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane