Chiny potwierdzają wznowienie rozmów handlowych z USA

opublikowano: 15-11-2018, 09:40

Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu potwierdził w czwartek, że Chiny i USA wznowiły rozmowy na wysokim szczeblu, donosi Reuters.

Rzecznik nie podał żadnych szczegółów. Reuters przypomina, że wcześniej w tym miesiącu prezydent Donald Trump po rozmowie z prezydentem Chin sygnalizował możliwość zawarcia umowy w sprawie handlu. Zastrzegał jednocześnie, że jeśli nie będzie dostatecznie szybkiego postępu, możliwe jest obłożenie cłem kolejnej części chińskiego importu. Wznowienie negocjacji nastąpiło po rozmowie telefonicznej prezydentów i zakończyło trwający od trzech miesięcy impas, pisze Reuters. W odrębnej depeszy agencja poinformowała, powołując się na nieoficjalne źródła, ze Chiny przesłały do USA pisemną odpowiedź na żądanie przeprowadzenia szerokiej reformy handlu zagranicznego. Prezydenci Chin i USA spotkają się na przełomie listopada i grudnia podczas szczytu G20 w Argentynie.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu