Czytasz dzięki

Chiny potwierdzają zainteresowanie kupnem produktów rolnych w USA

opublikowano: 12-09-2019, 13:38

W sierpniu Chiny ograniczyły zakupy produktów rolnych w USA w związku z eskalacją konfliktu handlowego. Obecnie sygnalizują możliwość ich wznowienia, pisze Reuters.

Wcześniej w czwartek Bloomberg informował, powołując się na nieoficjalne źródła, że Pekin rozważa wznowienie importu amerykańskich produktów rolnych, m.in. soi i wieprzowiny. Ma być to reakcja na zgodę USA na opóźnienie podwyższenia ceł na część  importu z Chin.

Podczas czwartkowej konferencji Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu wyraził zadowolenie z gestu władz USA.

- Zgodnie z moją wiedzą, chińskie firmy zaczęły sprawdzać ceny produktów rolnych w USA. Chiny mają nadzieję, że obie strony będą nadal spotykać się w pół drogi i podejmować konkretne działania zmierzającego do stworzenia korzystnych warunków do negocjacji – oświadczył.

Gao potwierdził, że ewentualne zakupy będą dotyczyły wieprzowiny i soi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane