Chiny: producenci metali ziem rzadkich poprą odwetowe działania wobec USA

opublikowano: 07-08-2019, 19:20

Stowarzyszenie chińskich producentów metali ziem rzadkich zapowiedziało poparcie dla działań władz w reakcji na „tyranizowanie” przez USA, pisze Reuters.

Stowarzyszenie Chińskiego Przemysłu Metali Ziem Rzadkich wydało oświadczenie po roboczym spotkaniu w poniedziałek, podczas którego omawiano wskazówki przekazane przez prezydenta Chin podczas wizyty w jednym z zakładów branży w maju. Ogłosiło, że wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że amerykańskie cła na chińskie dobra mają na celu stłumić rozwój Chin i są działaniem jednostronnym, protekcjonistycznym i „tyranizowaniem handlowym”. Stowarzyszenie wyraziło „zdecydowany sprzeciw” wobec takich działań dodając, że chińskie spółki przemysłu ziem rzadkich powinny aktywnie rozwijać się na taj na zagranicznych rynkach, jak i krajowym.

- Koszt ceł wprowadzonych przez Stany Zjednoczone powinien być poniesiony przez amerykański rynek i konsumentów – stwierdzono.

Reuters przypomina, że majowa wizyta prezydenta Chin w zakładzie przemysłu metali ziem rzadkich wywołała obawy na światowych rynkach. Chiny dominują na globalnym rynku 17 metali ziem rzadkich, które mają szerokie zastosowanie w urządzeniach nowych technologii, zarówno cywilnych, jak i wojskowych.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy