Chiny rozważają zniesienie ograniczeń importu drobiu z USA

opublikowano: 07-11-2019, 12:46

Państwowa agencja Xinhua poinformowała, że Chiny rozważają zniesienie ograniczeń importu drobiu z USA obowiązujących od stycznia 2015 roku, donosi Reuters.

Cztery lata temu Chiny wprowadziły zakaz importu drobiu i jaj z USA tłumacząc to epidemią ptasiej grypy, która trwała już od lat. Stało się to rok po tym jak USA eksportowały do Chin drób i produkty drobiowe wartości 390 mln USD, przypomina Reuters.

Złagodzenie stanowiska Chin w sprawie importu drobiu z USA może wynikać z potrzeby walki z niedoborem mięsa spowodowanym przez afrykański pomór świń, ale także może być gestem dobrej woli w związku z coraz bliższym porozumieniem handlowym. W czwartek chińskie Ministerstwo Handlu poinformowało o uzgodnieniu ze stroną amerykańską wzajemnego proporcjonalnego i stopniowego znoszenia ceł wprowadzonych w trakcie trwające od ok. 16 miesięcy wojny handlowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane