Chiny są przygotowane bronić swoich interesów

opublikowano: 09-05-2019, 10:26

Chińskie Ministerstwo Handlu zapewniło, że kraj jest w pełni przygotowany do bronienia swoich interesów w konflikcie handlowym z USA, ale ma nadzieję na rozwiązanie problemów w drodze dialogu, donosi Reuters.

Rzecznik resortu handlu powiedział w czwartek dziennikarzom, że Chiny są zdeterminowane i zdolne do bronienia swoich interesów, ale mają nadzieję na spotkanie z USA „w pół drogi”. Gao Feng poinformował także, że Chiny sprzeciwiają się jednostronnemu nakładaniu ceł i nie ugną się pod presją. Rzecznik chińskiego resortu handlu zwrócił uwagę, że osiągnięcie porozumienia wymaga wysiłku obu stron. Podkreślił, że Chiny zademonstrowały swoją najdalej posuniętą otwartość wysyłając delegację handlową do Waszyngtonu pomimo groźby podwyższenia w piątek ceł przedstawionej przez USA.

Flagi Chin i USA
Zobacz więcej

Flagi Chin i USA fot. Bloomberg

Prezydent USA zarzuca od niedzieli Chinom próbę wycofania się z zobowiązań podjętych w dotychczasowych negocjacjach umowy handlowej. Zapowiedział podwyższenie od piątku z 10 do 25 proc. ceł na import z Chin wartości 200 mld USD. Nastąpi to dokładnie w połowie dwudniowej wizyty chińskiej delegacji w Waszyngtonie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy