Chiny są przygotowane bronić swoich interesów

opublikowano: 09-05-2019, 10:26

Chińskie Ministerstwo Handlu zapewniło, że kraj jest w pełni przygotowany do bronienia swoich interesów w konflikcie handlowym z USA, ale ma nadzieję na rozwiązanie problemów w drodze dialogu, donosi Reuters.

Rzecznik resortu handlu powiedział w czwartek dziennikarzom, że Chiny są zdeterminowane i zdolne do bronienia swoich interesów, ale mają nadzieję na spotkanie z USA „w pół drogi”. Gao Feng poinformował także, że Chiny sprzeciwiają się jednostronnemu nakładaniu ceł i nie ugną się pod presją. Rzecznik chińskiego resortu handlu zwrócił uwagę, że osiągnięcie porozumienia wymaga wysiłku obu stron. Podkreślił, że Chiny zademonstrowały swoją najdalej posuniętą otwartość wysyłając delegację handlową do Waszyngtonu pomimo groźby podwyższenia w piątek ceł przedstawionej przez USA.

Flagi Chin i USA
Zobacz więcej

Flagi Chin i USA fot. Bloomberg

Prezydent USA zarzuca od niedzieli Chinom próbę wycofania się z zobowiązań podjętych w dotychczasowych negocjacjach umowy handlowej. Zapowiedział podwyższenie od piątku z 10 do 25 proc. ceł na import z Chin wartości 200 mld USD. Nastąpi to dokładnie w połowie dwudniowej wizyty chińskiej delegacji w Waszyngtonie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy