Chiny: szef komórki do walki z korupcją w resorcie finansów objęty dochodzeniem

PAP, DI
opublikowano: 27-08-2017, 13:34
aktualizacja: 27-08-2017, 18:34

Szef komitetu do walki z korupcją w chińskim ministerstwie finansów sam został objęty postępowaniem antykorupcyjnym - poinformowała w niedzielę Centralna Komisja ds. Inspekcji Dyscypliny, czyli antykorupcyjna instytucja wewnątrz Komunistycznej Partii Chin.

Mo Jiancheng jest podejrzany o "poważne naruszenie dyscypliny" - oświadczyła komisja dyscyplinarna KPCh; za tym eufemistycznym określeniem zwykle kryją się w Chinach oskarżenia o korupcję.

Mo, który został inspektorem do walki z korupcją w ministerstwie finansów w grudniu 2015 roku, był również członkiem komitetu KPCh w tym resorcie, a wcześniej wicesekretarzem partii i zastępcą gubernatora prowincji Ciangsi (Jiangxi) w południowo-wschodnich Chinach.

Rządy przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga przebiegają m.in. pod znakiem walki z korupcją, w ramach której skazano dotąd ok. 1,2 mln osób - wynika z bilansu ogłoszonego na początku roku przez KPCh. Obserwatorzy uważają, że antykorupcyjną kampanię prezydent Xi wykorzystuje do walki z potencjalnymi konkurentami na szczytach władzy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu