Chiny wystąpią do WTO o zgodę na nałożenie sankcji na USA

opublikowano: 11-09-2018, 12:32

Chiny chcą, aby Światowa Organizacja Handlu (WTO) pozwoliła im nałożyć sankcje na USA za niezastosowanie się do werdyktu w sprawie ceł antydumpingowych, donosi Reuters.

Spór rozpoczął się w 2013 roku, kiedy Chiny poskarżyły się do WTO w sprawie ceł antydumpingowych stosowanych przez USA. W 2016 roku zapadł werdykt korzystny dla Chin. Rok później, po odwołaniu złożonym przez USA, został podtrzymany. Była to jedna z decyzji, która wywołała krytykę WTO przez prezydenta Donalda Trumpa i żądanie przez niego reformy organizacji. W sierpniu zagroził on nawet wycofaniem się USA z WTO jeśli nie dojdzie do oczekiwanych przez niego zmian, przypomina Reuters.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tymczasem Chiny poinformowały, że 22 sierpnia minął czas, jaki USA miały na zastosowanie się do werdyktu WTO. Ponieważ tak się nie stało postanowiły podjąć kolejne kroki i wystąpić 21 września o zgodę na nałożenie sankcji na USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu