Chiny wyślą delegację do USA

opublikowano: 06-05-2019, 09:59

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że delegacja Chin przygotowuje się do wyjazdu do USA na rozmowy handlowe w tym tygodniu, donosi Reuters.

Wcześniej w poniedziałek pojawiały się nieoficjalne sygnały, że w tym tygodniu może nie dojść do rozmów handlowych. Powodem miała być nagła zmiana tonu amerykańskiej administracji. Prezydent Donald Trump w niedzielę napisał na Twitterze, że USA mogą już w najbliższy piątek podwyższyć cła na chiński import wartości 200 mld USD. Miałoby to być skutkiem wolnego postępu negocjacji handlowych i zmiany niektórych dotychczasowych ustaleń przez Pekin. 

Chiny, USA, negocjacje
Zobacz więcej

Chiny, USA, negocjacje fot. Bloomberg

Reuters zwrócił uwagę, że Geng Shuang, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podczas planowanej konferencji prasowej nie poinformował jednak, czy wicepremier Liu He, główny negocjator Chin, będzie członkiem delegacji, która uda się na rozmowy handlowe do USA w tym tygodniu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy