Chiny zaciągną 4 mld EUR długu w pierwszej emisji obligacji w euro od 15 lat

opublikowano: 05-11-2019, 13:09

Sprzedaż trzech transzy obligacji Chin denominowanych w euro ma przynieść 4 mld EUR. Popyt okazał się dużo większy.

Chiny emitują obligacje 7-, 12- i 20-letnie. Wycena zostanie podana później we wtorek. Wartość zgłoszonego popytu to 19,5 mld EUR, dowiedział się Bloomberg od proszącej o zachowanie anonimowości osoby mającej wiedzę w tej sprawie.

Powrót na rynek obligacji denominowanych w euro po 15 latach wiąże się z dużym spadkiem kosztów pożyczania w tej walucie. Średnia rentowność obligacji o ratingu inwestycyjnym denominowanych w euro to mniej niż 0,5 proc. 

Miesiąc temu, po pojawieniu się pierwszych sygnałów o planach Chin powrotu na rynek obligacji denominowanych w euro, Xia Le, główny ekonomista ds. Azji w Banco Bilbao Vizcaya Argentaria w Hongkongu podkreślał, że chińskie Ministerstwo Finansów wybrało idealny moment na zaciągnięcie długu w euro.

- Ponieważ jest oczekiwane, że Europejski Bank Centralny utrzyma luźną politykę monetarną, koszty finansowania w tej walucie pozostaną rekordowo niskie w krótkim terminie – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy