Czytasz dzięki

Chiny zaczną w lutym wyłączać z odwetowych ceł 65 rodzajów dóbr z USA

  • PAP
opublikowano: 21-02-2020, 12:38

Chińskie ministerstwo finansów ogłosiło w piątek, że 28 lutego zacznie wyłączać 65 rodzajów towarów sprowadzanych z USA z dodatkowych ceł nałożonych w odwecie za karne taryfy, wprowadzane przez Waszyngton w ramach wojny handlowej.

Na opublikowanych przez resort dwóch listach towarów, których wyłączenie z ceł dotyczy, znajdują się m.in. części samolotowe i urządzenia medyczne. Taryfy nie będą pobierane do 27 lutego 2021 roku – napisano.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej ministerstwa nie podano wartości importu tych 65 towarów z USA do Chin w ubiegłym roku. Zapowiedziano natomiast, że kolejne listy amerykańskich produktów wyłączanych z ceł zostaną opublikowane w przyszłości.

W ramach wstępnego porozumienia handlowego z USA Chiny zobowiązały się do zwiększenia wartości zakupów amerykańskich towarów i usług o 200 mld dolarów w ciągu dwóch lat. Pojawiają się jednak obawy o zdolność ChRL do wywiązania się z tych zapowiedzi w związku z epidemią koronawirusa, która zabiła już w tym kraju ponad 2200 osób.

Szef Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że w czasie niedawnej rozmowy telefonicznej przywódca ChRL Xi Jinping zapewnił prezydenta USA Donalda Trumpa, iż Chiny wywiążą się ze zobowiązań importowych, przewidzianych we wstępnym porozumieniu handlowym – podała agencja Reutera.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy