Chiny: zarejestrowano 38 nowych znaków handlowych Trump

Marek Druś, AP
opublikowano: 09-03-2017, 09:20
aktualizacja: 09-03-2017, 09:23

W Chinach zarejestrowano wstępnie 38 nowych znaków handlowych „Trump”, co może oznaczać ekspansję biznesu rodziny prezydenta USA w tym kraju.

Prawnicy rodziny Trump wystąpili o rejestrację znaków w kwietniu ubiegłego roku. Jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń w ciągu 90 dni, wstępna rejestracja zmieni się w permanentną. Wszystkie z wyjątkiem trzech znaków dotyczą Donalda Trumpa.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Carlo Allegri/FORUM

Sprawa rejestracji znaków handlowych wywołała poruszenie w USA. Prawnicy wskazują, że pojawia się niebezpieczeństwo, bo według konstytucji USA urzędnik nie może przyjmować korzyści od obcego rządu chyba, że wyrazi na to zgodę Kongres USA. 

Znaki „Trump” zarejestrowane w Chinach dotyczą prowadzenia działalności w dziedzinie m.in. usług informacyjnych, klubów golfowych, hoteli, usług ubezpieczeniowych, usług finansowych i handlu nieruchomościami, usług ochrony i utrzymania obiektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chiny: zarejestrowano 38 nowych znaków handlowych Trump