Chlebowski: nie chcemy demolować budżetu Kancelarii Prezydenta

PAP
29-11-2007, 13:40

Nie chcemy demolować budżetu Kancelarii Prezydenta, ale zarówno tam, jak i w wydatkach kancelarii Sejmu i Senatu, będziemy szukać oszczędności - powiedział w czwartek szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

"Nie zamierzamy demolować budżetu Kancelarii Prezydenta czy jakiejkolwiek innej instytucji. Ale szukamy oszczędności w budżecie, aby móc wypłacić dodatkowe wynagrodzenia dla nauczycieli, a także częściowo zredukować deficyt budżetowy" - powiedział dziennikarzom Chlebowski. Jak dodał, na te cele potrzebne jest około 4 miliardów złotych.

"Oszczędności nie ominą żadnego z ministrów" - przyznał.

Chlebowski powiedział, że oszczędności można też znaleźć w ograniczeniach dotyczących nadmiernego wzrostu wynagrodzeń, zatrudniania dodatkowej liczby pracowników, a także wydatków związanych z utrzymaniem administracji państwowej.

Jak poinformował, jest propozycja, aby w żadnej z instytucji podległych premierowi i pozostałym "dysponentom" budżetu, wzrost nakładów w tych instytucjach nie był większy niż maksymalnie 3 proc. w stosunku do 2007 r.

"Trzeba też szukać oszczędności w szeroko rozumianej administracji publicznej. Dokonujemy przeglądu wszystkich rezerw celowych w wysokości 32 mld, ale z tego 21 mld, to rezerwy związane ze środkami UE, niepodlegające redukcji" - powiedział Chlebowski. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Chlebowski: nie chcemy demolować budżetu Kancelarii Prezydenta