Chlebowski: PO za ułatwieniami w przekazywaniu 1 proc. podatku

Polska Agencja Prasowa SA
07-02-2006, 14:00

PO przygotowała projekt noweli ustawy o podatku dochodowym, przewidujący uproszczenie sposobu przekazywania przez podatników 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - poinformował we wtorek rzecznik PO ds. finansów w "gabinecie cieni" Zbigniew Chlebowski.

PO przygotowała projekt noweli ustawy o podatku dochodowym, przewidujący uproszczenie sposobu przekazywania przez podatników 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - poinformował we wtorek rzecznik PO ds. finansów w "gabinecie cieni" Zbigniew Chlebowski.

Jak wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie, zmiany proponowane przez PO zmierzają do tego, by w "rocznym zeznaniu PIT-owskim pojawiła się rubryka, w której podatnik będzie wpisywał organizację pożytku publicznego, a wszystkie formalności związane z przekazaniem 1 proc. podatku będzie załatwiał Urząd Skarbowy".  

"W roku 2005 Polacy, podatnicy, przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego zaledwie 40 mln zł." - tłumaczył Chlebowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Chlebowski: PO za ułatwieniami w przekazywaniu 1 proc. podatku