Czytasz dzięki

Chlebowski: Projekt budżetu zbyt optymistyczny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 15:26

Poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski uważa, że projekt budżetu na 2006 r. jest zbyt optymistyczny. Jego zdaniem, niezbędna będzie autopoprawka rządu do przyjętego we wtorek projektu przyszłorocznego budżetu.

Poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski uważa, że projekt budżetu na 2006 r. jest zbyt optymistyczny. Jego zdaniem, niezbędna będzie autopoprawka rządu do przyjętego we wtorek projektu przyszłorocznego budżetu.

Chlebowski powiedział PAP, że autopoprawka z całą pewnością będzie zgłoszona, lecz dopóki nieznane będą szczegóły projektu, nie można mówić o jej kształcie.  

Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2006 rok z deficytem budżetowym w wysokości 32,57 mld zł i skierował go do Sejmu.

Zdaniem posła PO, projekt budżetu ma trzy zasadnicze znaki zapytania. "Musi zastanawiać optymistycznie zakładany wzrost dochodów podatkowych z CIT, PIT i VAT, zastanawiający jest również ponad 4 proc. wzrost wydatków publicznych. Mnie osobiście martwi to, że w projekcie budżecie zbyt mało pieniędzy przeznaczono na projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej" - dodał.

Chlebowski zaznaczył, że nie ma również pewności, czy rząd właściwie policzył poziom takich wydatków, jak np. waloryzacja rent i emerytur w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane