Chlebowski: Stanowisko rządu wobec poprawek PO raczej negatywne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 20:24

Wszystko na to wskazuje, że stanowisko rządu wobec poprawek zgłoszonych przez Platformę Obywatelską do projektu budżetu na 2006 r. będzie negatywne - powiedział dziennikarzom poseł PO Zbigniew Chlebowski po poniedziałkowym spotkaniu z wicepremier i minister finansów Zytą Gilowską.

Wszystko na to wskazuje, że stanowisko rządu wobec poprawek zgłoszonych przez Platformę Obywatelską do projektu budżetu na 2006 r. będzie negatywne - powiedział dziennikarzom poseł PO Zbigniew Chlebowski po poniedziałkowym spotkaniu z wicepremier i minister finansów Zytą Gilowską.

Chlebowski podkreślił, że jeśli zmierzające do oszczędności w administracji publicznej poprawki Platformy "nie przejdą", PO będzie głosowała przeciwko budżetowi.

Poseł PO powiedział, że w rozmowie z Gilowską starał się wyjaśnić sens poprawek zgłoszonych do budżetu przez jego klub.

Według niego, minister finansów zgadza się co do kierunku poprawek - czyli że trzeba szukać oszczędności w szeroko rozumianej administracji państwowej, m.in. w budżetach wojewodów.

Jednak - jak zaznaczył Chlebowski - Gilowska nie zgadza się, by te poprawki weszły już do tegorocznego budżetu.

"Po dzisiejszej - sądzę, że dobrej rozmowie - wszystko na to wskazuje, że jednak gdzieś na końcu, ostateczne stanowisko rządu (w sprawie poprawek zgłoszonych przez Platformę) będzie negatywne" - powiedział Chlebowski.

Wcześniej liderzy PO podkreślali, że poprawki zgłoszone przez PO do projektu budżetu, to próba rozpoczęcia "prawdziwej reformy finansów publicznych i wprowadzenia +taniego państwa+". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane