Chmura: partner w rozwoju biznesu

  • Materiał partnera
opublikowano: 07-06-2021, 11:05
aktualizacja: 10-06-2021, 14:19

Dlaczego przejście do chmury kojarzy się z rozwojem firmy? Ze względu na uzyskanie większej elastyczności sprzętowej, dostępu do pamięci masowej, usług i innowacji, możliwość tworzenia optymalnego środowiska pracy, dużą skalowalność? Między innymi... Dziś chmura nie jest już opcją, staje się narzędziem rozwoju.

Przedsiębiorcy podejmujący decyzję o zmianach umożliwiających cyfryzację ich biznesu mają na celu rozwój firmy. Chcą zoptymalizować procesy, usprawnić procedury, implementować standardy, zmodernizować oprogramowanie, zwiększyć elastyczność i skalowalność infrastruktury. Ich potrzeby są różne, podobnie jak poziom zaawansowania cyfrowego ich biznesu. Przenoszą aplikacje do chmury lub tworzą nowe już dedykowane technologii chmurowej. Także modernizują je, a to prowadzi do uzyskania większych możliwości, wyższych kompetencji i większych zysków. Otrzymują do tego celu narzędzia związane z technologią chmurową – otwartość struktur, mikrousługi, konteneryzację, Kubernetes.

Dzięki migracji do chmury szybko uruchamia się nowe zasoby, dostaje się dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca, nie trzeba się obawiać zwiększonego ruchu przy wzrostach w firmie. Przedsiębiorcy rozwijający swoje firmy, planujący poszerzenie działalności, zwiększenie sprzedaży, poszerzenie rynków zbytu, chętnie przechodzą więc do chmury.

Zaspokojenie potrzeb firm wymaga elastycznego podejścia dostawcy chmury i odpowiednio bogatego zestawu technologii i narzędzi, takich jak analizy, sztuczna inteligencja i usługi kognitywne czy platformy natywne dla chmury.

Za to korzyści są natychmiastowe: przyspieszenie cyfrowej transformacji, zwiększenie wydajności pracy (w tym programistów, m.in. dzięki wbudowanej obsłudze chmury), poprawa standaryzacji, wzrost efektywności operacyjnej itd. Dzięki migracji do chmury szybko uruchamia się nowe zasoby, dostaje się dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca, nie trzeba się obawiać zwiększonego ruchu przy wzrostach w firmie. Zrozumiałe więc, że przedsiębiorcy rozwijający swoje firmy, planujący poszerzenie działalności, zwiększenie sprzedaży, poszerzenie rynków zbytu, chętnie przechodzą do chmury.

Dostawcy chmury ze swoimi usługami na platformie chmurowej mogą sprostać potrzebom rozwojowym przedsiębiorstw. Potężnym konkurentem na tym rynku jest IBM, który oprócz technologii i oprogramowania oferuje bardzo szeroki dostęp do usług i innowacji w globalnym środowisku. Nie można przy tym zapomnieć o wsparciu, jakie daje partnerstwo IBM z innymi podmiotami, jak VMware, Red Hat, HyTrust, Intel, czyli wysoki poziom współpracy inżynieryjnej oraz płynną obsługę klienta korporacyjnego na wspólnej platformie. To cały ekosystem, w którym firma może się czuć bezpiecznie i bez zbędnych przeszkód rozwijać swoje zaplecze informatyczne.

– Systemy chmurowe IBM Cloud Object Storage oferują możliwość rozproszenia danych pomiędzy fizycznymi węzłami i lokalizacjami. Co więcej, użytkownik może wybrać zasięg rozproszenia w danym regionie. Wszystko po to, aby czuł się bezpieczny i miał pewność, że jego dane są dobrze zabezpieczone. Nawet gdy jeden z węzłów przetwarzających jego dane, na skutek jakichkolwiek przyczyn zostanie wyłączony z użytku, dane pozostaną bezpieczne i gotowe do wykorzystania z wykorzystaniem

pozostałych węzłów. Asseco Business Solutions oferuje to rozwiązanie jako wyjątkowo bezpieczne dla przedsiębiorców. Gwarantuje to firma z ogromnym doświadczeniem, infrastrukturą i rozwiązaniami, które niejednokrotnie wyprzedzają konkurencję – tłumaczy Robert Czerniak, Asseco Business Solutions IT Security, Network and System Integration Consultant.

Zgodność i bezpieczeństwo

IBM Cloud oferuje wypróbowaną metodologię, dobre wykorzystanie posiadanych aktywów, mierzalne efekty, technologię, w której zautomatyzowane wdrożenie szybciej pozwoli firmom osiągnąć dodatkowe zyski.

Dla bezpieczeństwa biznesu i zgodnie z jego potrzebami rozwojowymi, a także wrażliwością posiadanych zasobów, IBM Cloud for VMware Solutions projektowany jest indywidualnie dla każdego klienta korporacyjnego. Krytyczne są tu bezpieczeństwo i zgodność. Po drodze do wirtualnego celu wykorzystuje się różne narzędzia, m.in. IBM Cloud Secure Virtualization, usługę dodatkową, zapewniającą bezpieczny mechanizm, który przeprowadzi klienta przez procedury weryfikacji zasobów informatycznych, ich uwierzytelnianie, monitorowanie i audyt zgodności ze standardami.

– IBM w swoich rozwiązaniach Cloud Object Storage stosuje szyfrowanie za pomocą losowo generowanych kluczy i przekształceń „wszystko-albo-nic” (AONT). Można bez problemu stosować także klucze dostarczane przez klientów, określane jako szyfrowanie po stronie serwera za pomocą kluczy dostarczonych przez klienta (SSE-C). Dodatkowo oferujemy możliwość ochrony kluczy przez sprzętowe moduły mające certyfikaty najwyższej klasy – informuje Marcin Klabiński, IBM Public Cloud Sales Leader Poland & Baltics.

Wyzwania po drodze

Doświadczenie, kompetencje i kontakty partnerskie IMB to atuty tego informatycznego kontrahenta jako partnera dla firmy w przejściu do chmury, w procesie modernizacji aplikacji czy tworzenia backupu. Można śmiało oczekiwać, że zagwarantuje on szybkie, pewne i bezpieczne przejście przez procesy wirtualizacji i modernizacji.

Wiadomo jednak, że migracja do chmury nigdy nie jest jednak całkiem wolna od problemów. Zawsze będzie się wiązała ze zmianami dotyczącymi narzędzi i procesów… Szczególnie wtedy, gdy firma ma już stworzoną wcześniej organizację IT, wdrożone określone technologie, procesy oraz doświadczenia i umiejętności z tym związane.

Wobec konieczności integracji istniejącej infrastruktury z rozwiązaniami opartymi na VMware dostawcy chmury oferują rozwiązania hybrydowe. Pozwalają one firmom korzystać z pracy w środowisku lokalnym i w chmurze. Warianty takich rozwiązań buduje się zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa. Lokalna infrastruktura ma swoje słabości m.in. co do elastyczności w doborze sprzętu i konfiguracji oprogramowania, perspektyw rozwoju czy dostępu do zasobów globalnych. Eliminuje je IBM Cloud for VMware Solutions, zapewniając bezpieczne przejście do chmury i późniejsze wygodne korzystanie z jej możliwości.

W jaki sposób? Dzięki zintegrowanemu środowisku dla aplikacji biznesowych, dostępowi do nowych technologii i innowacji, np. IBM Watson (dzięki temu rozwiązaniu można wykorzystać narzędzia i aplikacje oparte na sztucznej inteligencji do obsługi danych na dowolnej platformie, m.in. IBM Cloud).

Najważniejszą cechą chmury, z punktu widzenia rozwoju firmy, wydaje się jednak nieograniczona możliwość rozbudowy wraz z rozwojem biznesu. Jeśli na chwilę się zatrzyma, to korzysta tylko z takiej przestrzeni, jakiej potrzebuje, bez utrzymywania zbędnej niewykorzystanej infrastruktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane