Chmury nad Computerlandem

Dariusz Karolak
opublikowano: 02-04-2001, 00:00

Chmury nad Computerlandem

W krótkich odstępach rynek zasilają kolejne konwertowane akcje serii M. Ponieważ we IX kupowano je najdrożej po 50 zł, nic dziwnego, że cena spada. Po przebiciu długoterminowego wsparcia Compland wykonał ruch powrotny i odbił się w dół spadając poniżej dzienną VAMA10 (80,4). Co gorsza na tygodniowym wykresie powstało objęcie bessy. Widoczna poprawa zachowania niektórych wskaźników przegrywa z niekorzystną relacją zysk/ryzyko. Blisko do licznych oporów (VAMA10, 80, linia trendu 83,6, tygodniowa VAMA10 88), za to dużo miejsca do dołu (44 zł zasięg 9-miesięcznego trójkąta symetrycznego).

Zapał inwestycyjny skutecznie gasi wykres miesięczny, na którym wydarzyła się rzecz dla CL nietypowa, 2 z rzędu czarne świece z zakresem wahań 20 proc. każda. Prawdopodobna obecnie fala wzrostowa całego rynku jest w stanie przyciągnąć łowców okazji i odwrócić trend. Bez tego CL raczej czeka dalsze powolne opadanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chmury nad Computerlandem