Chodkiewicz: PKP Intercity może wydać do 362 mln zł na tabor w tym roku

  • PAP
opublikowano: 18-06-2018, 13:13
aktualizacja: 18-06-2018, 13:14

PKP Intercity może wydać do 362 mln zł w tym roku na realizację projektów związanych ze strategią taborową - poinformował w odpowiedzi na interpelację wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

"Z uwagi na przesunięcia terminów podpisania umów na modernizację taboru z PESA Bydgoszcz SA, PKP IC planuje w bieżącym roku wydatkować do 362 mln zł na realizację projektów ujętych w strategii taborowej" - napisał minister w odpowiedzi na interpelację.

Chodkiewicz poinformował, że trwają obecnie przetargi na zakup 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych jeżdżących z prędkością maksymalną 160 km/h, przetarg na modernizację 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ED74, modernizację 20 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07 do prędkości 160 km/h i na modernizację 13 lokomotyw spalinowych manewrowych serii SM42.

W interpelacji wiceminister napisał, że do końca roku ogłoszone mają zostać przetargi między innymi na zakup 10 szt. (plus 5 szt. w opcji) lokomotyw elektrycznych wielosystemowych, które będą mogły jeździć z prędkością maksymalną 200 km/h, zakup 10 szt. lekkich lokomotyw manewrowych, zabudowę urządzeń pokładowych systemu ERTMS/ECTS w lokomotywach elektrycznych EU44 i modernizacja 10 wagonów gastronomicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu