Chorzów chce promować strefy

Mirosław Cichy
18-06-2002, 00:00

Chorzów. Do końca czerwca ma zostać podpisana umowa dotycząca promocji terenów poprzemysłowych, znajdujących się na terenach stref gospodarczych, utworzonych w Chorzowie. Centrum Przedsiębiorczości (CP), spółka należąca w ponad 90 proc. do miasta, ma utworzyć bazę dla potencjalnych inwestorów.

— Będzie zawierała szczegółowe informacje o możliwościach inwestowania na tych terenach. Baza będzie dostępna przede wszystkim w Internecie. Zajmiemy się także promocją tych obszarów w trakcie różnego rodzaju imprez wystawienniczych — wyjaśnia Marek Kern, prezes CP.

W styczniu na terenie Chorzowa utworzono trzy strefy: Centralną, Południową i Północną. Łącznie zajmują one teren o powierzchni ponad 200 ha. Największa jest strefa Centralna, o powierzchni około 114 ha. Strefa Południowa obejmuje tereny o powierzchni 54 ha, a Północna około 37 ha.

— Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy są zainteresowani ulgami w strefach gospodarczych. Zwolnienie z podatku od nieruchomości można uzyskać w latach 2002-11 — mówi Jolanta Koczubik z UM w Chorzowie.

Inwestor musi spełnić kilka wymogów, m.in. zainwestować w strefie co najmniej 100 tys. zł w przeliczeniu na 1 ha i zatrudniać mieszkańców Chorzowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chorzów chce promować strefy