Chrysler zapowiada przerwy produkcyjne w swych fabrykach

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-12-2006, 18:18

Chrysler Group zamierza wprowadzić przerwy produkcyjne w swych niektórych fabrykach w USA, by zmniejszyć zapasy niesprzedanych samochodów.

Stanowiąca część koncernu DaimlerChrysler amerykańska spółka motoryzacyjna Chrysler Group zamierza wprowadzić przerwy produkcyjne w swych niektórych fabrykach w USA, by zmniejszyć zapasy niesprzedanych samochodów - poinformowano w czwartek.

Według dziennika "Wall Street Journal", Chrysler powiadomił już przedstawicieli związków zawodowych, że tradycyjna przerwa bożonarodzeniowa zostanie prawdopodobnie przedłużona na styczeń. Gazeta powołała się na ludzi bliskich tej sprawie, nie wymieniając ich jednak z nazwiska.

Jak podali informatorzy dziennika, dłuższe wstrzymanie produkcji ma dotyczyć wytwórni ciężarówek w St.Louis, w Warren w stanie Michigan i w Newark w stanie Delaware, a ponadto fabryki samochodów terenowych w Detroit oraz wytwórni miniciężarówek w Windsor w kanadyjskiej prowincji Ontario i w St.Louis. Zakłady te pozostaną nieczynne przez okres nawet czterech tygodni.

Niesprzedane zapasy Chryslera w bieżącym roku wzrosły. Wysokie cen benzyny obniżyły zwłaszcza popyt na samochody typu pick-up i cywilne wozy terenowe (Sport Utility Vehicles - SUV), stanowiące znaczną część oferty rynkowej spółki.

Jak podał w czwartkowym wydaniu dziennik "Detroit Free Press", prezes Chryslera Tom LaSorda rozesłał we wtorek dealerom internetowy komunikat, zapowiadający przerwy produkcyjne w niektórych zakładach i ogólne zmniejszenie produkcji w styczniu.

Rzecznik Chryslera Roger Benvenuti oświadczył w czwartek, że nie może skomentować tych doniesień.

Straty Chryslera za trzeci kwartał br. sięgnęły 1,5 mld dolarów przy spadku sprzedaży o 26 procent, do 12 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane