Chrzanowski: przejęcie Raiffeisen Polbanku przez BNP nie budzi kontrowersji

opublikowano: 13-04-2018, 14:04
aktualizacja: 13-04-2018, 14:06

Szef KNF Marek Chrzanowski nie widzi kontrowersji w ogłoszonym niedawno przez BNP Paribas przejęciu Raiffeisen Polbanku (Raiffeisen Bank Polska), poinformował Reuters.

Marek Chrzanowski
Zobacz więcej

Marek Chrzanowski fot. SL

- Ogłoszona transakcja dotycząca kupna części biznesu Raiffeisen Bank Polska przez BNP Paribas nie wydaje się mi kontrowersyjna, ale właściwe decyzje w tej sprawie będą podejmowane kolektywnie przez całą Komisję Nadzoru Finansowego – napisał Chrzanowski w odpowiedzi na pytanie Reutersa.

 Trzy dni temu pisaliśmy, że Bank BGŻ BNP Paribas ogłosił kupno podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska od Raiffeisen Bank International AG za 3,25 mld zł.

Reuters przypomina, że KNF w przeszłości sygnalizował rozczarowanie tym, że Raiffeisen nie spełnił obietnicy wprowadzenia Raiffeisen Polbanku na giełdę.

Warunkiem zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przejęcie w 2012 r. Polbanku EFG przez Austriaków było wprowadzenie minimum 15 proc. akcji Raiffeisen Bank Polska na giełdę. Pierwszym terminem był 30 czerwca 2016 r. Nie doszło do tego. W grudniu 2016 r KNF ogłosiła, iż oczekuje debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW do 30 czerwca 2017 r. Ponownie tak się nie stało. 6 lipca ubiegłego roku RBI ogłosił zawieszenie IPO z powodu braku chętnych na akcje Raiffeisen Bank Polska. Nowego terminu pierwotnej oferty publicznej nie podano. W listopadzie 2017 roku Reuters pisał, powołując się na anonimowe źródła, że francuski BNP Paribas wyraził zainteresowanie Raiffeisen Bank Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Chrzanowski: przejęcie Raiffeisen Polbanku przez BNP nie budzi kontrowersji