Chwastek: związkowcy mają otrzymać informacje nt. kontroli przewoźników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-04-2006, 21:39

Przedstawiciele ministerstw: finansów i transportu mają przedstawić w przyszłym tygodniu związkowcom Państwowej Komunikacji Samochodowej informację nt. sposobów kontroli przewoźników, którzy funkcjonują na rynku. Poinformował o tym przewodniczący sekcji krajowej PKS NSZZ "Solidarność" Tadeusz Chwastek.

Przedstawiciele ministerstw: finansów i transportu mają przedstawić w przyszłym tygodniu związkowcom Państwowej Komunikacji Samochodowej informację nt. sposobów kontroli przewoźników, którzy funkcjonują na rynku. Poinformował o tym przewodniczący sekcji krajowej PKS NSZZ "Solidarność" Tadeusz Chwastek.

    Powiedział, że w najbliższym czasie nie będzie pogotowia strajkowego w PKS.

    W piątek odbyło się spotkanie Komisji Dialogu Społecznego, z udziałem przedstawicieli rządu i związkowców. "Domagaliśmy się, by były prowadzone systematycznie kontrole przewoźników; chodzi zarówno o kontrolę uprawnień do regularnego przewożenia pasażerów jak i kontrolę finansową - czy pasażerowie są rejestrowani w kasach fiskalnych" - powiedział Chwastek.

    Związkowcy Państwowej Komunikacji Samochodowej chcieli rozmów z rządem na ten temat; zapowiadali, że w przeciwnym wypadku ogłoszą pogotowie strajkowe. Nie wykluczali także ogólnopolskiego strajku. 

    Chwastek poinformował, że została powołana przez ministra transportu Jerzego Polaczka specjalna komisja, z udziałem przedstawicieli rządu i związkowców, która ma zająć się opracowaniem założeń polityki transportowej państwa. Komisja ta - jak powiedział - ma rozpocząć prace po świętach

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Chwastek: związkowcy mają otrzymać informacje nt. kontroli przewoźników