Chwilowy marazm

Katarzyna Płaczek
02-05-2005, 00:00

Długi weekend dał się we znaki już na piątkowej sesji. Aktywność inwestorów była znikoma. Wstrzymanie się podaży oraz pozytywne notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy pozwoliło na lekkie odreagowanie silnych spadków, jakie stały się udziałem WIG20. I choć wystarczyło to do obrony wsparcia 1850 pkt, zasięg odreagowania jest dość ograniczony — wyznacza go przełamana długoterminowa linia trendu wzrostowego, która stanowi silną barierę podażową na poziomie 1890 pkt. Sądząc zaś po obrotach, odbicie będzie krótkotrwałe i wkomponuje się w ten świąteczny tydzień.

Zgodnie z naszym systemem transakcyjnym, nie ma przesłanek do otwierania długich pozycji, nim WIG20 nie wróci powyżej 1900 pkt. Gdyby byki wycofały się przy barierze 1890-1900 pkt, można to potraktować jako odnowienie sygnałów sprzedaży i ponownie otworzyć krótkie pozycje, mimo niezmiennie wysokiej ujemnej bazy. Obiecująco dla niedźwiedzi wygląda sytuacja na rynku amerykańskim, gdzie indeks S&P, po nieudanym teście podażowej bariery na wysokości 1165 pkt, powrócił do spadków i ponownie zmierzy się z poziomem 1135-1140 pkt, który poprzednio uaktywnił kupujących. Warto się przyglądać zachowaniu S&P przy tych barierach, gdyż kolejne wsparcia znajdują się znacznie niżej (1095 pkt), a dynamiczna przecena za oceanem nie pozostanie bez echa na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chwilowy marazm