Ciąg dalszy zmian w KGHM

MGOR
24-02-2006, 00:00

Dziś o godzinie 11.00 zbierze się wybrana niedawno rada nadzorcza KGHM. Dyskusje będą dotyczyły spraw personalnych. Zdaniem agencji Reutersa, do zarządu spółki może trafić Maksymilian Bylicki, współpracownik prezydenta. Nie można wykluczyć, że rada zajmie się także wyborem prezesa. Dwa tygodnie temu pełniącym jego obowiązki został Krzysztof Skóra, członek PiS i rady nadzorczej spółki. Sygnalizował on, że jeśli otrzyma propozycję objęcia fotela prezesa spółki, to z niej skorzysta.

— Wolę, aby firmą kierował ktoś, kogo wiedza nie kończy się na rozróżnianiu Lubina i Lublina. Nie jestem przekonany co do wyboru osoby np. z Poznania (informowaliśmy wcześniej, że kandydatem premiera na fotel szefa KGHM jest pochodzący z tego miasta Tomasz Ździebkowki — przyp. red.). Wiedza na temat spółki nie może ograniczać się do tego, że mamy ponad 2 mld zł zysku. Sądzę, że moje poglądy są zbieżne z opiniami kolegów z innych związków — mówi Józef Czyczerski, szef działającej w KGHM Solidarności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ciąg dalszy zmian w KGHM