Ciągłe na GPW: stagnacja z tendencją wzrostową

Sebastian Gawłowski
31-01-2001, 11:23

Ponowne nasilenie konfliktu w Stomilu nie odbiło się specjalnie na wycenie rynkowej tej spółki. Mniejszościowi akcjonariusze nie zgadzają się z dotychczasową strategią inwestora strategicznego, francuskiego Michelin. Możliwe również, że fundusze zaangażowane w olsztyńską spółkę, dysponujące ponad 20 proc. kapitału liczą na odkupienie przez wiodącego inwestora pakietu pozostającego w ich posiadaniu i w rezultacie wycofanie Stomilu z giełdy. Akcje spółki są niedoszacowane, co jest wynikiem między innymi wytransferowywania pieniędzy ze spółki przez branżowego inwestora.

Ostatnio mamy do czynienia z zalewem pozytywnych rekomendacji dla polskich blue chipów. Po raz kolejny laurkę otrzymał PKN Orlen. Tym razem od Lehman Brothers. Koncern, zdaniem banku, prezentuje dobre perspektywy wzrostu i waluacji. Analitycy DM BIG BG widzą potencjał drzemiący w Prokomie, a agencja ratingowa Moody's rozważa podwyższenie ratingu TPSA.

Wśród banków, których cena na sesji zgodnie zwyżkuje, neutralnie o BRE wypowiedział się Morgan Stanley. Cena akcji, najbardziej zaawansowanego technologicznie, polskiego banku na razie nic nie robi sobie z obniżenia oceny przez analityków.

Po ubiegłotygodniowych wzrostach wyraźną korektę notuje budowlanka, co nie wpływa na poziom indeksów, które zwyżkują po lekkim spadku na początku sesji.

Spekulacyjna gra trwa w najlepsze na walorach Chemiskóru, którego cena momentami zwyżkowała o ponad 20 proc.

Sebastian Gawłowski

s.gawlowski@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ciągłe na GPW: stagnacja z tendencją wzrostową