Cichoń: MF na razie nie pracuje nad nowelizacją budżetu na 2013 r.

PAP
opublikowano: 13-03-2013, 10:38

Nie pracujemy na razie nad nowelizacją budżetu na 2013 rok - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister finansów Janusz Cichoń. Przypomniał, że jeżeli będzie taka potrzeba, resort przeprowadzi odpowiednią zmianę.

"Mówimy o tym od dawna, ale na razie nie pracujemy nad tym" - dodał.

Pytany, czy MF rozważa to, że w 2014 r. podstawowa stawka VAT zostanie utrzymana na poziomie 23 proc., Cichoń powiedział, że "sytuacja jest dynamiczna". "Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wrócimy do stawki 22 proc." - dodał. Poinformował, że jeśli chodzi o sytuację dochodową, to do resortu płyną niepokojące sygnały, ale MF jest przekonane, że to się zmieni w najbliższych miesiącach, a w drugim półroczu nastąpi wyraźne ożywienie.

"Naszym zdaniem inflacja będzie w dalszym ciągu spadać. Tak się będzie działo do końca I półrocza, do czerwca i potem lekki wzrost w II półroczu, przy czym utrzyma się średniorocznie poniżej 2 proc. To otworzy pole do dalszych obniżek stóp" - powiedział Cichoń podczas Forum Bankowego ZBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane