Ciech chce przejmować w Portugalii i Hiszpanii

DI
opublikowano: 02-11-2016, 18:27

Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu oferty przejęcia 100 proc. portugalskiej spółki SAPEC Agro i hiszpańskiego Trade Corporation International, spółek zajmujących się produkcją i sprzedażą generycznych środków ochrony roślin oraz suplementów dla roślin.

Spółka zdecydowała także o podpisaniu z konsorcjum banków porozumienia w sprawie udostępnienia mu finansowania dłużnego w celu sfinansowania potencjalnej transakcji. 

- Zarząd Emitenta zdecydował się na złożenie Oferty w związku z planami rozwoju grupy kapitałowej CIECH S.A. ("Grupa CIECH") w ramach obszaru AGRO. W ocenie Emitenta, realizacja Potencjalnej Transakcji pozwoli na dalszą dywersyfikację biznesu oraz osiągnięcie synergii z Grupą CIECH. Realizacja Potencjalnej Transakcji zwiększy w istotny sposób udział Grupy CIECH w europejskim rynku środków ochrony roślin (crop protection) oraz znacząco rozszerzy portfolio produktowe. Jednocześnie Potencjalna Transakcja pozwoli Grupie CIECH wejść w nowy segment działalności - suplementy dla roślin (crop nutrition), w tym mikroelementy (micronutrients) oraz biostymulanty (biostimulants) – głosi komunikat.

Ciech zapowiada, że w związku z szacowaną wartością ewentualnej transakcji wskaźniki przewidziane w strategii grupy na lata 2014-2019 mogą nie zostać osiągnięte

- W szczególności wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA przekroczy zakładany w Strategii poziom (planowany w strategii na poniżej 1,00 w 2019 roku) – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Chemia / Ciech chce przejmować w Portugalii i Hiszpanii