Ciech oczekuje sfinalizowania przejęcia Govory do końca 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 27-10-2006, 12:14

Spółka chemiczna Ciech spodziewa się sfinalizowania przejęcia rumuńskiego producenta sody Govora do końca roku, wynika z komunikatu spółki. W czwartek Ciech podpisał umowę, na mocy której przejął kontrakt prywatyzacyjny od firmy Begacom, która miała prawa do części akcji rumuńskiego producenta sody.

Spółka chemiczna Ciech spodziewa się sfinalizowania przejęcia rumuńskiego producenta sody Govora do końca roku, wynika z komunikatu spółki. W czwartek Ciech podpisał umowę, na mocy której przejął kontrakt prywatyzacyjny od firmy Begacom, która miała prawa do części akcji rumuńskiego producenta sody.

„Zamknięcie transakcji nastąpi do końca br.” – czytamy w komunikacie.

Ciech podał, że w wyniku podpisanej czwartek umowy nastąpi uruchomienie procedury przejęcia przez polską spółkę pakietu większościowego USG Govora. Umowę podpisał Ciech SA, SC Begacom SA i rumuńska agencja rządowa AVAS, podała spółka.

Pod koniec maja prezes Ciech informował, że grupa ma do końca czerwca przeprowadzić badanie Govory. Po audycie miało okazać się, czy transakcja zostanie sfinalizowana.

Badania kondycji firmy odbywały się w ramach wyłączności negocjacyjnej.

Prezes Ciechu mówił wtedy, że jeśli uda przejąć się rumuńską firmę, którą sprzedaje jej trzech współwłaścicieli, w tym rumuńska agencja prywatyzacyjna, Grupa Ciech przesunie się na drugie miejsce, z trzeciego, w segmencie sodowym w Europie.

Govora wymaga sporych inwestycji, m.in. w zwiększenie wolumenu produkcji z 250 tys. ton. Po modernizacji będzie można produkować tu nawet 600 tys. ton. Zwiększenie produkcji, co najmniej do 400 tys. ton jest konieczne, aby Govora przekroczyła próg rentowności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Ciech oczekuje sfinalizowania przejęcia Govory do końca 2006 r.