Ciech odniósł się do publikacji PB

ABT
opublikowano: 26-05-2006, 00:00

Ciech we wczorajszym komunikacie giełdowym oznajmił, że „w związku z informacjami prasowymi, dotyczącymi projektu zmian w statucie Ciech planowanymi podczas walnego 14 czerwca 2006 r., zarząd oświadcza, że projekt nowego statutu nie przewiduje wyboru rady nadzorczej spółki większością dwóch trzecich głosów (...). Enuncjacje prasowe sugerujące inny stan rzeczy nie odpowiadają prawdzie (...)”.

W ten sposób zarząd Ciechu odniósł się do artykułu zamieszczonego w „PB” pod tytułem „PiS mówi dosyć”. Opisywaliśmy w nim propozycje zmian w statucie Ciechu. W żadnym zdaniu artykułu nie twierdziliśmy jednak, że w projekcie uchwały na walne spółki, zwołane na 14 czerwca 2006 r., znajduje się punkt mówiący o wyborze rady nadzorczej większością 2/3 głosów. Poinformowaliśmy natomiast czytelników, że taka możliwość głosowania była rozważana, ale ostatecznie zrezygnowano z przedstawienia tej propozycji akcjonariuszom. Przyznawał to zresztą Ludwik Majewski, dyrektor biura zarządu Ciechu.

Uchwały na walnym tej firmy zapadają bezwzględną większością głosów, jeżeli przepisy kodeksu spółek handlowych nie przewidują surowszych warunków. Tak jest obecnie. Informację o tym także zawarliśmy w artykule. Zwróciliśmy jednak uwagę czytelników na zmianę, jaką w kwestii głosowania zaproponował zarząd Ciechu. Projekt uchwały w tym punkcie brzmi tak: „Uchwały Walnego Zgromadzenia zapadają bezwzględną większością głosów, jeżeli przepisy kodeksu spółek handlowych — i tu uwaga — lub postanowienia niniejszego statutu nie przewidują surowszych warunków”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane