Ciech uzupełnił prospekt, zapowiada debiut na GPW w połowie XII lub I

12-10-2004, 18:53

Pierwsze notowanie akcji Ciechu SA na warszawskiej giełdzie odbędzie się w połowie grudnia lub w połowie stycznia, poinformował agencję ISB we wtorek Marek Klat, rzecznik spółki. W ofercie publicznej znajdzie się 8,2 mln akcji z podwyższonego kapitału oraz 3,35 mln akcji, które zaoferują spółki z grupy Ciech posiadające walory swojej spółki-matki oraz Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (PTU).

„Spodziewamy się, że pierwsze notowanie akcji Ciechu odbędzie się w połowie stycznia lub nawet w połowie grudnia” – powiedział ISB Klat.

Według niego dopuszczenie do publicznego obrotu akcji spółki może nastąpić na posiedzeniu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) 9 listopada.

We wtorek rzecznik powiedział, że rano zostało złożone do KPWiG uzupełnienie prospektu Ciech zawierające oświadczenie Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), jako podmiotu dominującego.

„Dziś rano nasz doradca prywatyzacyjny i oferujący akcje – Millennium DM – złożył podpisany wczoraj przez ministra Sochę dokument akceptujący informacje zawarte w prospekcie” – powiedział Klat.

Dodał, że zgodnie z wolą MSP, przy okazji oferty Ciechu, zostanie uporządkowana struktura właścicielska w spółce.

Oznacza to, że obok oferowanych przez Ciech 8,2 mln akcji z podwyższenia kapitału spółki, na rynek trafią akcje posiadane przez spółki zależne od Ciechu oraz Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (PTU). Ta ostatnia firma sprzeda ok. 1,3 mln akcji z 2,29 mln, które posiada.

„W ten sposób w ofercie znajdzie się dodatkowo 3,35 mln akcji spółek posiadanych przez spółki zależne i PTU” – powiedział Klat.

Ciech chce pozyskać z emisji nowych akcji ok. 200 mln zł na rozwój firmy.

Do 2008 roku spółka chce wydatkować na rozwój 530 mln zł, z tego 340 mln zł na akwizycje, a 190 mln zł zainwestować w firmy, które są w portfelu grupy Ciech.

Wśród potencjalnych akwizycji są Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Chemiczne (ZCh) Zachem SA oraz ZCh Organika-Sarzyna SA.

W sfinansowaniu rozwoju Ciechu, oprócz środków własnych, nowej emisji i kredytu pomoże też pozbycie się niektórych aktywów grupy, które nie pasują do jej strategii. Z dezinwestycji spółka chce pozyskać 140 mln zł.

W 2003 roku skonsolidowany zysk netto Ciechu wyniósł 75,92 mln zł, a przychody 1,9 mln zł. (ISB)

Marcin Zaremba

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ciech uzupełnił prospekt, zapowiada debiut na GPW w połowie XII lub I