Ciechanowski Lider Innowacji

Joanna Pawlik
opublikowano: 18-10-2018, 22:00

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie wzorem do naśladowania w zakresie ochrony środowiska — Ekologia jest wyzwaniem naszych czasów.

Należy robić wszystko, żeby wszelkie zasoby przetrwały dla następnych pokoleń. Działając takimi metodami powodujemy jak najmniejszą uciążliwość dla środowiska naturalnego i dla mieszkańców Ciechanowa — podkreśla Jerzy Ryziński, prezes zakładu. Przedsiębiorstwo ma profesjonalne laboratorium wyposażone w nowoczesne środki i urządzenia pomiarowe, w którym wykonywane są badania chemiczne i właściwości fizycznych wody. Zaplecze techniczne firmy oraz wykwalifikowana kadra pracowników są gwarancją rzetelnych i miarodajnych badań.

— Dążymy to tego, żeby iść z duchem czasu i stosować najnowocześniejsze technologie, jeśli chodzi o materiały i sprzęt, by sprostać wyzwaniom XXI wieku, ale mocną stroną naszego przedsiębiorstwa jest także kapitał ludzki, bez niego nic nie bylibyśmy w stanie zdziałać — dodaje prezes.

Firma zajmuje się także edukacją ekologiczną młodzieży, wiedząc, że skuteczność ekologicznych postaw kształtuje się poprzez wzrost świadomości młodych ludzi.

Proekologiczne inwestycje spółki w zakresie budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Ciechanów zostały docenione i uhonorowane Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018, przyznawaną pod patronatem prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak. Ponadto, wyróżniony został prezes spółki, Jerzy Ryziński. Swoją nagrodę w kategorii „Prezes wizjoner” otrzymał za nowoczesne podejście do kierowania spółką, oparte o troskę o środowisko i koncentrujące się na zwiększaniu komfortu życia mieszkańców. Siedziba Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie mieści się przy ul. Gostkowskiej 81. W tym roku firma obchodzi jubileusz 80-lecia swojej działalności.

— To bardzo długa historia. Prawdziwe sieci wodociągowe na terenie Polski, łącznie z ujęciami wód powstawały na przełomie lat 20. i 30. W 1938 r. w Ciechowie powstała pierwsza sieć wodociągowa. Dlatego jesteśmy w czołówce polskich pionierów wśród przedsiębiorstw wodociągowych — dodaje Jerzy Ryziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pawlik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu